Kryształowe Gwiazdy dla kościańskich policjantów - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Kryształowe Gwiazdy dla kościańskich policjantów

25 listopada na ręce 101 wielkopolskich policjantów i policjantek zostały złożone podziękowania za wzorową i ofiarną służbę. Tegoroczni laureaci „Kryształowej Gwiazdy” swoją postawą udowodnili, że służba w Policji to przede wszystkim działanie na rzecz drugiego człowieka i niesienie pomocy nawet z narażeniem własnego życia. Wśród nagrodzonych znaleźli się również funkcjonariusze z naszej jednostki.

Kryształowa Gwiazda” to prestiżowa nagroda wręczana już od dwunastu lat policjantkom i policjantom z terenu Wielkopolski. Jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy pełniąc codzienną służbę narazili swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia. Wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” funkcjonariusze swoją postawą w służbie udowodnili czym dla każdego policjanta są słowa roty ślubowania.


Tegoroczna uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” odbyła się 25 listopada w Trzebawiu k. Poznania. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów płynęły od zaproszonych gości, którzy wręczyli policjantom te niezwykłe wyróżnienia: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego,  Piotra Jurkiewicza - przedstawiciela Wojewody Wielkopolskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego.

 

Z naszej jednostki „Kryształową Gwiazdę ze Wstęgą” otrzymali policjanci:

sierż. sztab. Marcin NAWROT oraz st. sierż. Bartosz ŻURCZAK - w dniu 2 lipca 2016 roku polic udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który targnął się na swoje życie poprzez założenie sobie sznurka na szyi i powieszenie się na drzewie. Policjanci uwolnili go z pętli i podjęli skuteczną resuscytację czym doprowadzili do odzyskania funkcji życiowych desperata, który został przewieziony do kościańskiego szpitala.
Również w dniu 4 marca 2016 roku sierż. sztab. Marcin NAWROT i st. sierż. Filip ŻAK - udaremnili samobójczą próbę mężczyźnie, który siedząc na ulicznej ławce, próbował za pomocą żyletki podciąć sobie żyły. Policjanci wykorzystując nieuwagę desperata wyrwali mu z rąk żyletkę, założyli opatrunek na ranę i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

 

„Kryształową Gwiazdę otrzymali:

asp. sztab. Gwidon KACZMAREK i mł. asp. Maciej KACZMAREK - w dniu 2 października 2015 roku uratowali życie mężczyźnie, odcinając linę od metalowej konstrukcji, na której wisiał niedoszły samobójca oraz przekazując załodze pogotowia ratunkowego.